דיברנו על זקנה ודעיכה כל השנה החוג הציור בחולון, אספתי פה מבחר קטן של התיחסויות, המשך פעילויות השנה של לימודי  ציור בחולון מועבר לסדנה ברחובות,

זה קרוב אפילו קרוב מאוד,קישור לדף לימודי הציור בסדנה לציור שם.

 הניסיון ללכוד את הזמן,את התנועה,את הדעיכה ,את השינוי, את ההתפרקות."כדי להכיר את הדרך שלפניך, שאל את אלה שחוזרים," הנסיון להתגבר באמצעות אמנות על הזמן על השכחה , על הדעיכה, על המוות.

““Gone. The saddest word in the language. In any language.”
Mark Slouka

 

 


"לא בכל אדם שעבר את גיל השמונים אתה מבין את הביטוי "גבורות". איני מתכוון לאלה הסובלים מירידת כושר המחשבה דווקא אלא לאלה שמחשבתם ורוחם איתם - גם ביניהם רק לעתים רחוקות אתה פוגש רוח שניצלה היטב את רבות השנים והלכה וגדלה ככל שראתה עוד. העניין אינו כרוך רק בעצם קיומם הבריא של כישורי התודעה. הרי יש ראשים מבריקים שרוחם נקרשת כבר בגיל ארבעים או חמישים וגם אם הם מסגלים שינויים או סגנונות חדשים אתה חש היטב שרק מבחוץ הצטבעו. העניין טמון כנראה בגדילה שאינה נעצרת. בצורך לגדול, ולא פחות מכך - בהסכמה לגדול. (אומנות)

ב"עיבל", קובץ השירים החדש של חיים גורי (הקיבוץ המאוחד, 2009), אתה חש במלוא עוזו את משב הרוח החיה הזאת ואת התוקף השייך כולו לזקנה שאינה מתחפשת לנעורים חדשים ואינה מתפתה לרגשנות או געגועים לימי זוהר אבודים. כך נשמעת רוח אנושית שלא פסקה מלצמוח, ולאחר שמונים שנה - נאצרת בה כבר מסה קריטית כזאת המשנה בה משהו עמוק, זו ה"גבורה". הדברים שתשמע ממנה לא יישמעו מאדם צעיר יותר - דברים שזיקוקם זקוק לפחות לשמונים שנה עלי אדמות."

אריאל הירשפלד כותב על חיים גורי בן השמונים ושש

 

 
 
 
 Irina Werning "בחזרה לעתיד" צילומים היום ומ1957 -הזמן ,השינוי הוא תמיד דבר מרתק.
 
 

 דמייאן הירסט-האמן המצליח ביותר של תקופתנו.

"האמת שאיננה ניתנת לביטוי"-יונה משומרת בתמיסת פורמלין -בתנוחת תעופה מעל לגולגלת.-(איך משמרים את החיים.)

 

 Anya Gallaccio -הלונדונית, עוסקת בזמניות ובדעיכה של היופי, 10,000 ראשי פרחים קטומים מסודרים בחלל הגלריה. לזמן קצר-זה מחזה מרהיב,שווה את הלב.

אבל היא מעונינת יותר במה שקורה לאחר מכן, בדעיכה ובמוות. , “I like the mixture of celebration with death or decay.

 
 
 Berlinde De Bruyckere
 אנתוני גרומלי-רישום דיו ופסל.
Chuck Close מצייר בעזרת טביעות האצבעות שלן

Khalil Chishtee 

מרדף-פיסול בשקיות ניילון ממוחזרות

 
Jane Fulton
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

©כל הזכויות שמורות - הסדנא לימודי אומנות ציור פיסול צילום עיצוב
לימודי אומנות | פיסול | ציור | צילום | עיצוב | אומנות שימושית | ימי כיף וגיבוש | עיצוב הבית