דנה- החוג לציור ברחובות
חוג ציור רחובות

 

ציור בדיו הוא מזלג דרכים-הוא מאפשר שתי דרכי ביטוי שונות בתכלית לרישום, זו שהמערב הלך בה,שמבטאת שליטה קפדנית בכל תו, התבוננות בפרטים,התייחסות לקו, וכיצד אוסף של קווים יוצר את המכלול, זו אחת מצורות העבודה הסיזיפיות ביותר שיש, טווייה אין סופית של קווים, עוביים, זוויות, צפיפויות שונות, מקצבים משתנים.  אמנות התחריט המערבית התפתחה יד ביד עם השתכללות הרישום בדיו, וקווי החרט, וציפורן העט, לא פעם התערבבו.

לעומת זאת הדיו במזרח הלך לאמנות שונה לגמרי, את הציפורן החליף המכחול המזרחי עשוי הבמבוק, ונייר אורז ונייר משי את הנייר עשויי העץ."הסומיאה" ביפן,ה "סיה" בסין שאבו ממסורות בודהיסטיות ומסורות זן. 

את ההסתכלות הקפדנית במציאות, החליפה הסתכלות פנימה, הציור הפך לניסיון לתפוס תנועה, את תנועת הנפש ברגע נתון של התבוננות. המכחול מחובר לזרימה המגיעה מהבטן, לא רק מכף היד. המקוריות  של הנושא, הפכה להיות משנית, יש נושאים קבועים, ההסתכלות ומה שקורה רגשית באותו רגע, זה המרכז. צורת החזקת המכחול, הלחיצה,הרכות, מאפשרים ליצור תחושות מורכבות עם אותו מכחול עצמו.

לא מתקנים ציור דיו, כמו שלא מנסים לתקן את הרגע, עוברים לרגע הבא, זה ציור המנסה לתפוס הוויה.הרהור חולף, הלך רוח.

המונוכרומטיות של הטכניקה הציורית הזו, מלמדת המון, אנחנו חיים בעולם של צבע, המגבלה לכאורה של הגוון, מאפשרת התבוננות במה שאנו נוטים לא להתבונן בו. הרבה יותר מ50 גוונים של אפור, הרבה יותר מ50 גוונים של לבן ושחור.

 

ציור ילדים ונוער חוג
תהילה סיטבון-כיתה ח'- החוג לילדים ונוער
סדנה לציור רחובות
דנה-הסדנה לציור 
ציור בדיו-חוג
אורית-רישום דיו רטוב
סדנה לציור רחובות
רמברנט=תחריט ודיו
ציור חוג יבנה
דירר -תחריט
ציור חוג שפלה
חוג ציור שפלה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

©כל הזכויות שמורות - הסדנא לימודי אומנות ציור פיסול צילום עיצוב
לימודי אומנות | פיסול | ציור | צילום | עיצוב | אומנות שימושית | ימי כיף וגיבוש | עיצוב הבית