ציור חוג
מריו ורגס יוסה-הרומנטיקן.-"הוא החל להתענג על כל העניין, אבל מבלי שיהיה לגמרי מודע לכך, כבר מצאו ידיו את מה שחיפש מאז התחיל בסריקתו את המדף: קטלוג הרטרוספקטיבה שהרויאל אקדמי ערך לתמרה דה למפיקה, ממאי עד אוגוסט 2004:תערוכה שביקר בה בפעם האחרונה שהיה באנגליה. שם בחלק הפנימי של קדמת מכנסיו, הוא חש שמץ של דיגדוג מעורר באשכיו, ובו בזמן התגשות, כיסופים והודיה. כעת נוסף על הדגדוג חש צריבה קלה בקצה הזין.עם הספר בידיו הוא התרווח בכורסת הקריאה והדליק את המנורהשאורה איפשר לו ליהנות מהרפרדוקציות על שפע פרטיהן. בידיו היתה זכוכית מגדלת.
ציור סדנה
ציור לימוד
"האם נכון שאפרה של האמנית הפולנייה-רוסייה תמרה דה למפיקה הושלך ממסוק, על פי בקשתה האחרונה, על ידי ביתה קיזט, ללוע הר הגעש המקסיקני פופוקטפטל? דרך מפוארת, מזעזעת מרהיבה, להפרד מהעולם. האישה הזו כפי שמעידות עבודותיה, לא רק ידעה לצייר אלא גם לחוות עונג. היא רשמה ביד אמן תשוקה מתפרצת ובד ובד קפואה של הדמויות הערומות , הגמישות, המפותלות, הפקועות, השופעות, ששזפו עיניו בזו אחר זו."
ציור ראשון לציון

"קצב, רפאלה היפה, מירטו, הדוגמנית, העצב, חמש החביבות עליו. מי אמר שאר דקו וארוטיות לא הולכים יחד?

בשנות העשרים והשלושים גדשה האמנית הפולנייה רוסייה-על גבותיה העשויות בקפידה, עניה הבוערות והרעבתניות, פיה החושני וידיה הגסות-את בדיה בשפע של זימה,קפואה רק למראית עין, משום שבעיני רוחו של צופה ערני ורגיש, היעדר התנועה של הדמויות על הבד-משל היו פסלים,-נעלם והן נמלאות חיים, מתמזגות זו בזו, מסתערות אחת על השניה, מתלטפות, מתפתלות זו בזו,אוהבות ומתענגות ללא בושה. כמה יפה, נהדר, מעורר חושים הוא מראן של הנשים האמיתיות והנשים פרי הדימיון שציירה תמרה למפיקה בפריז, במילאנו, בניו יורק, בהוליווד ובקוארנבאקה, המקום שאיליו פרשה לפני מותה. תפוחות, בשרניות, שופעות, אלגנטיות, הן הציגו לראווה את טבוריהן המשולשים, שהיו חביבים במיוחד על תמרה, בדומה להשראה ששאבה מהירכיים השופעות, העסיסיות, של האריסטוקרטיות המופקרות שאותן הפשיטהכדי להעלות עליהן, תאוות בשרים מחוצפת."

ציור חוג ראשון לציון

"היא העניקה נופך של כבוד ומוניטין לנטייה הלסבית ולסגנון א-לה גרסון, הוא חשב, ובזכותה הם נעשו מקובלים והפכו לחלק מחיי החברה, משהציגה אותם בסלוני פריז וניו יורק.

לא פלא שהיא הטריפה את געתו של גבריאלה ד'אנוציו. הוא ניסה לאנוס אותה בביתו בוויטרואלה, באגם גארדה, לשם הביא אותה בתרוץ של ציור דיוקן שלו, אבל למעשה היה מוטרף מתשוקה לבעול אותה."

מריו ורגס יוסה-הרומנטיקן.

ציור סדנה ראשון לציון
"הכאב החד הזה, יהפך לכאב כרוני, כרוני משמעו שהוא יימשך גם אם לא יהיה קבוע.
אולי זה אומר שלא תמותי מזה. לא תפטרי ממנו, אך גם לא תמותי. לא תחושי בו בכל רגע, אך לא יירחק היום עד הביקור הבא שלו. ואת תלמדי כמה תחבולות כדי להמתיק אותו או לסלק אותו, ואת תנסי לא להרוס את מה שעלה לך בכאב רב כל כך."
אליס מונרו,-הבנות נשארות.
ציור חוג ראשון לציון
"התהום מעוררת משיכה, לפעמים בלי שנהיה מודעים למשיכה הזאת. יש אנשים שאותם היא מושכת כמגנט. אלה שיכולים להציץ, להביט מטה ולחוש שהם מסוגלים לקפוץ. אני אחת מאלה. אני מסוגלת לקפוץ אל תוך הריק, ליפול כדי להיות-בסוף חופשיה,, גם אם מדובר בחופש חסר תכלית, בחופש שלא יתקיים לאחר מכן. חופשיה רק כל עוד נמשכת הנפילה"
קלאודיה פיניירו-מזל קטן-הלוואי ותקראי את זה, כל כך טוב
ציור נוף סדנה
ציור נוף חוג
ציור נוף לימוד
דיאון סלבדור לויד, ציורי נוף
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

©כל הזכויות שמורות - הסדנא לימודי אומנות ציור פיסול צילום עיצוב
לימודי אומנות | פיסול | ציור | צילום | עיצוב | אומנות שימושית | ימי כיף וגיבוש | עיצוב הבית